Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,4579   32,5164
EURO 34,7319   34,7944
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Son Ziyaretçi Yorumları
Betül Turna
Sadece ek ders değil maaş kesintisi de oluyor karantina süresi raporlu olarak sayılıyor 10 gün rapor hakkimizdan gidiyor


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Reklam
ŞİDDETİ PROTESTO İÇİN YARIN İLK DERSE GİRMİYORUZ! CUMA GÜNÜ DE İŞ BIRAKIYORUZ!

İstanbul Eyüpsultan’da özel bir lisede okul müdürü olan İbrahim Oktugan, bir öğrencinin silahlı saldırısı sonucu hayatını kaybetti. Bu elim olayda hayatını kaybeden değerli meslektaşımıza Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyoruz. 

 

 

Yaşanan vahşeti protesto etmek amacıyla Türk Eğitim-Sen olarak 09.05.2024 Perşembe günü ilk derse girmeme kararı aldık.Yine aynı gün X (Twitter) platformunda saat 21.00’de hashtag çalışması yaparak, şiddeti protesto edeceğiz. Çalışmamız Genel Başkanımız Talip Geylan’ın ilk tweetiyle başlayacak. 10.05.2024 Cuma günü de tüm öğretmenlerimizle birlikte iş bırakıyor, il milli eğitim müdürlükleri önünde yapacağımız basın açıklamalarıyla ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR diyoruz! Ayrıca okullarımızda bir hafta süresince siyah kokart/kurdele ile derslere gireceğiz.

 

 

Buradan bir kez daha sesleniyoruz: Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemeler için ne bekliyorsunuz? Sendikamızın 2019 ve 2023 yıllarında eğitim çalışanlarına yönelik şiddeti önleyici tedbirlerin alınması ve failler hakkında caydırıcı müeyyideler getirilmesi amacıyla hazırladığı ve milletvekilleri aracılığıyla TBMM’ye ilettiği kanun teklifimiz bir an önce hayata geçirilmelidir.

 

 

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Genel Başkanımız Talip Geylan şunları kaydetti:

 

 

“Meslektaşlarımıza yönelik şiddeti önleyecek etkili tedbirleri getirecek yasal düzenlemelerin yapılması için daha kaç canımızı yitireceğiz?

 

 

Perşembe günü ilk derse girmiyor ve tüm okullarımızda açıklamalarımızla ses yükselterek YETER ARTIK! diyoruz.

 

 

Cuma günü tüm öğretmenlerimizle birlikte iş bırakıyor, il milli eğitim müdürlükleri önünde yapacağımız basın açıklamalarıyla ÖĞRETMENE ŞİDDETE HAYIR diyoruz!

Ayrıca 09.05.2024 tarihinde saat 21.00’de X (Twitter) platformunda hashtag çalışması yaparak, şiddeti protesto edeceğiz.

 

 

Tüm meslektaşlarımızı sesimize destek olmaya ve bir hafta süresince siyah kokart/kurdele ile derslere girmeye davet ediyoruz.”

 

Yönetim Kurulu Kararımız İçin Tıklayınız

 

Renkli Kokartımız İçin Tıklayınız

 

Siyah Beyaz Kokartımız İçin Tıklayınız

 

Eğitimde Şiddet Afişimiz İçin Tıklayınız

 

Okul İdaresine Dilekçe Vermek İsteyen Üyelerimiz İçin Dilekçe Örneği : TIKLAYINIZ

 

Eylem Kararı İçin TIKLAYINIZ

 

09 Mayıs Perşembe Günü İlk Derse Girilmeyerek Okullarda Okunacak Basın Açıklaması İçin TIKLAYINIZ

 

 

 

 


08.05.2024


Okunma Sayısı: 847


44.211.26.178
DİĞER HABERLER

 

© Copyright 2024  V4.4 Tüm Hakları Saklıdır.


Top