Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 33,0042   33,0637
EURO 35,9251   35,9898
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Son Ziyaretçi Yorumları
Betül Turna
Sadece ek ders değil maaş kesintisi de oluyor karantina süresi raporlu olarak sayılıyor 10 gün rapor hakkimizdan gidiyor


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Reklam
MÜLAKATLAR BAŞLAMADAN, AHLÂKSIZLIKLARI BAŞLADI BİLE!

Genel Başkanımız Talip Geylan, öğretmen atamalarında mülakat uygulamasının kul hakkına neden olacak sonuçların bir bir örneklerinin geldiğini söyleyerek,"Buradan açık açık ifade ediyorum: üyelerimizi tehdit ederek inandıkları ile ekmekleri arasında tercihe zorlayanın ALNINI KARIŞLARIZ!" dedi.

 

Kamu yönetimine seslenen Genel Başkan Geylan,  “Kamuda adeta paralel yönetim oluşturan, aymazca tutumlarıyla yıllardır kamunun içine edenlere daha ne kadar müsamaha göstereceksiniz?” diye sordu.

 

Genel Başkanımız Talip Geylan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

 

“Öğretmen atamalarında mülakat uygulamasının adaletsizlikler doğuracağını, kul hakkı gaspına neden olacağını aylardır dile getiriyoruz.

 

Ama muhataplarımız ısrarla sağıra yatmaya devam ediyor.

 

Bir de yıllardır şahit olduğumuz üzere, mülakat süreçlerinden nemalanmaya çalışan arsızlar var.

 

Yine peydah oldular!

 

İşte bir üyemizden gelen mesaj: “Eşim sıralama içerisinde ve atama bekliyoruz. Ama değişik tekliflerle muhatap oluyoruz. Torpil bul, sendikanı değiştir, eşinin ismini yazdır gibi mide bulandırıcı şeylerle karşılaşıyoruz.”

 

Kamu yönetimine sesleniyorum: Kamuda adeta paralel yönetim oluşturan, aymazca tutumlarıyla yıllardır kamunun içine edenlere daha ne kadar müsamaha göstereceksiniz?

 

Yıllarca bu ülkenin insanlarını ilk atamalarda, görevde yükselmelerde, yönetici atamalarında siyasilerin, sendikaların, dernek ya da vakıfların kapısında köle ettiniz, listeler havada uçuştu, insanlarımızın hakları gasp edildi.

 

Yine mi aynı şeyleri yaşayacağız?

 

Buradan açık açık ifade ediyorum: üyelerimizi tehdit ederek inandıkları ile ekmekleri arasında tercihe zorlayanın ALNINI KARIŞLARIZ!

 

Aynı duruşu sayın Yusuf Tekin’den  de bekliyoruz.

 

Sayın Bakan da çıkıp; “Bu ülkenin MEB Bakanı olarak, sendika/vakıf/cemiyet/dernek/bürokrat kim olursa olsun tek bir insanımızın hakkını gasp edenin ALNINI KARIŞLARIM!” çıkışını yapmalı ve öğretmen adaylarımızın muhatap olacağı muhtemel ahlaksızlıkları önlemelidir.”


26.06.2024


Okunma Sayısı: 216


44.200.194.255
DİĞER HABERLER

 

© Copyright 2024  V4.4 Tüm Hakları Saklıdır.


Top