Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 32,4579   32,5164
EURO 34,7319   34,7944
       
Özlü Sözler
Derya büyüktür herkes kabı kadar alır
Son Ziyaretçi Yorumları
Betül Turna
Sadece ek ders değil maaş kesintisi de oluyor karantina süresi raporlu olarak sayılıyor 10 gün rapor hakkimizdan gidiyor


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Reklam
AYM’nin Rektör Atamalarıyla İlgili Verdiği ‘iptal’ Kararı Bir Fırsat Olmalıdır.

Genel Başkanımız Talip Geylan, Anayasa Mahkemesi’nin rektör atamalarıyla ilgili verdiği ‘iptal’ kararının bir fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğini kaydederek, “Her zaman söylediğimiz gibi, üniversitelerimiz, her anlamda ve her alanda olduğu gibi, ülkemizde demokrasi anlayışının yerleşmesi ve toplumda demokrasi kültürünün içselleştirilmesinde de lokomotif görevi görecektir.” dedi.

 

Genel Başkan Talip Geylan açıklamasında şunları söyledi:

 

“Anayasa Mahkemesi’nin rektör atamalarıyla ilgili verdiği iptal kararını bir fırsat olarak değerlendirelim!

 

Her zaman söylediğimiz gibi, üniversitelerimiz, her anlamda ve her alanda olduğu gibi, ülkemizde demokrasi anlayışının yerleşmesi ve toplumda demokrasi kültürünün içselleştirilmesinde de lokomotif görevi görecektir.

 

Bu itibarla, rektör atamalarının, tüm üniversite çalışanlarının hür iradeleriyle gerçekleştirilecek seçimlerle yapılmasını sağlamamız elzemdir.

 

Her fırsatta liyakat vurgusu yapan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayip Erdoğan’ın bu makul beklentiye kayıtsız kalmayacağına inanıyorum.” dedi.


10.06.2024


Okunma Sayısı: 35


44.211.26.178
DİĞER HABERLER

 

© Copyright 2024  V4.4 Tüm Hakları Saklıdır.


Top