Duyurular
Nigde Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 28,8768   28,9289
EURO 31,6139   31,6708
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Sponsorlarımız
NİĞDE'DE BİR OKULA 100. YIL CUMHURİYET ADI VERİLMESİ İÇİN VALİLİĞE BAŞVURDUK.

Geçtiğimiz Ekim ayı içinde Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. Yılını Türkiye genelinde olduğu gibi ilimizde de coşkuyla kutladık. Bu amaçla Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi olarak bir dizi etkinlikte de bulunduk.

 

Türk Eğitim-Sen olarak, Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yılı nedeniyle tüm illerde valiliklere başvuruda bulunduk. Bu kapsamda Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanlığı olarak Niğde Valiliğine, ilimizde bir okula 100. Yıl Cumhuriyet adı verilmesi için resmi yazı ile başvurduk.

 

Resmi yazıda;

 

"Millî Eğitim Bakanlığı Kurum Açma, Kapatma ve Ad Verme Yönetmeliğinin Ad verme yetkisi başlıklı 15/1.maddesinde “Kurumlara adlar; a) Okul öncesi eğitim ve ilköğretim kurumlarına il millî eğitim komisyonu kararına dayalı olarak valilikçe, b) Diğer kurumlara ise il millî eğitim komisyonu kararına dayalı olarak valilik teklifi üzerine Bakanlıkça, verilir.” denilmektedir.

 

Bilindiği üzere, büyük bir gurur ve sevinçle kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. yıldönümünde, ilimizde yeni açılan en az bir okulumuza “100. YIL CUMHURİYET İLKOKULU/ORTAOKULU/LİSESİ/….” ismi verilmesi Cumhuriyetimizin ikinci asrına çok yakışacaktır.

 

            Yukarıda anılan hüküm uyarınca valiliğinizce ilimizde yeni açılacak okullardan en az birine “100. YIL CUMHURİYET İLKOKULU/ORTAOKULU/LİSESİ/…. “isminin verilmesi için il millî eğitim komisyonu kurulması ve valilik tekliflerinin yapılması hususunda;

 

            Bilgilerinizi ve gereğini arz ederiz." ifadeleri kullandı.

 


06.11.2023

Okunma Sayısı: 16818.207.160.97
DİĞER HABERLER

NİĞDE TÜRK EĞİTİM - SEN

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top