Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 33,0042   33,0637
EURO 35,9251   35,9898
       
Özlü Sözler
Hiçbir şey ayağınıza gelmez; en azından iyi olan hiçbirşey. Herşeyi gidip almanız gerekir.
Son Ziyaretçi Yorumları
Betül Turna
Sadece ek ders değil maaş kesintisi de oluyor karantina süresi raporlu olarak sayılıyor 10 gün rapor hakkimizdan gidiyor


Tüm ziyaretçi yorumları için tıklayınız.
Reklam
CUMHURİYETİMİZİN 100. YILINI COŞKUYLA KUTLADIK

Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği ve Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi olarak Türkiye Cumhuriyeti’nin Kuruluşunun 100. Yılını ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı coşkuyla kutladık.

 

Resmî Devlet törenlerinin yanı sıra Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği ve Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi olarak alternatif programlarla Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. Kuruluş Yılını büyük bir sevinç ve coşkuyla kutlayarak Cumhuriyetimize ilelebet sahip çıkacağımız sözümüzü bir kez daha yineledik.

 

Bu kapsamda;

 

27 Ekim 2023 Cuma günü tüm okullarda Türk Eğitim-Sen üyeleri yakalarına “CUMHURİYETİMİZ 100 YAŞINDA” yazılı yaka kokartları takarak derslere girdiler.

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi olarak üyelerimizin de katılımı ile 27 Ekim 2023 Cuma günü saat 16:00’da, Niğde Ömer Halisdemir Meydanı’nda bulunan Atatürk Anıtına çelenk sunumu gerçekleştirdik. Çelenk sunma töreninden sonra saygı duruşu ve İstiklal Marşımız okundu. Ardımdan Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ tarafından kısa bir basın açıklaması yapıldı. Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, yaptığı açıklamada şunları söyledi :

 

“Bayramımız Kutlu Olsun Cumhuriyetimiz 100 Yaşında …”

 

Aziz milletimizin azim ve cesaretle, kutlu bir mücadeleyle inşa ettiği Cumhuriyetimizin 100.yılına büyük eşsiz bir gurur ve heyecanla kavuştuk. 

 

Türk milletinin en güzide ve en muazzam eseri olan Türkiye Cumhuriyeti 100 yaşında.

 

Kutlu olsun! 

 

Devletimiz, milli egemenliğimiz, milli irademiz, milli bekamız daim olsun! 

 

Türkiye Cumhuriyeti ülküsü; adanmışların, irade gösterenlerin ve inançla harekete geçenlerin şuuru ve muazzam mücadelesiyle yükselmiş, kurtarıcı ve kurucu iradenin hür, müstakil, tam bağımsız ve millet egemenliğine dayanan bir devlet yönetimi anlayışıyla kurumsallaşmış, milli egemenliğin ve milli bekanın üzerinde hiçbir otoriteyi tanımadığının tüm cihana gösterildiği bir duruşla perçinlenmiş ve bugünlere gelmiştir.

 

Türkiye Cumhuriyeti; mazlum milletlere emsal olan muhteşem bir mücadelenin zafer tacıdır.

 

Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin yüksek şuurunun, engin iradesinin, kutlu kudretinin şeref nişanesidir. 

 

Türkiye Cumhuriyeti; Türk milletinin 20. Yüzyıla mührünü vurduğu Türk Mucizesi’dir. 

 

TÜRK EĞİTİMCİLERİ OLARAK;

 

Cumhuriyetimizi, tıpkı kuruluş felsefesinde olduğu gibi, ilmin, fennin ve aklın ışığında, demokratik bir izanla daha büyük bir azimle, daha içten bir kararlılıkla ikinci yüzyıla taşıma görev ve sorumluluğunu üstlenecek, milli bekamız için yılmadan mücadele edecek, harici ve dâhili tüm tehdit unsurlarını bertaraf edecek nesiller yetiştirmeye devam edeceğiz. 

 

Fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür nesiller yetiştirmeyi miras bırakan Başöğretmenimizin izinden, kahraman ecdadımızın emanetini sonsuza dek koruyacak ve daha da güçlendirme azminden geri durmayacağız. 

 

Cumhuriyetimizi inşa eden kurtarıcı ve kurucu irade ile, Anayasamızda anlamını bulan temel değerler ile ve milli irade ile husumeti olan, cumhuriyetimizin birleştirici ve bütünleştirici gücüne bölücülük ve nifak tohumları ekerek zarar vermeye çalışan köhne zihniyetin emellerini dün olduğu gibi bundan sonra da boşa çıkaracağız. 

 

Tarih şahit olsun ki; naçiz vücutlarımız bir gün elbet toprak olacaktır, fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır.

 

Cumhuriyetimizi kuran aziz ecdadımız emin olsun ki; onu yükseltecek ve yaşatacak olan ve 21. asrı “Türk Yüzyılı” kılacak olan bizleriz.

 

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ü, fikir ve yol arkadaşlarını, Türk istiklali ve istikbali için muazzam bir mücadele veren şühedayı rahmet ve minnetle yâd ediyoruz.

 

Aziz ruhları şad olsun.

 

Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun.”

 

 Basın açıklamasının ardından çevrede bulunan vatandaşlarımıza ve çocuklarımıza Şanlı Türk Bayrağı ve sendikamızın broşürleri dağıtıldı.

 

Türkiye kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği olarak 29 Ekim 2023 Pazar günü saat 14.00’de Niğde Şehitliği ziyaret edilerek aziz şehitlerimizin ruhuna Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

 

Aynı gün saat 20.00’de Niğde Valisi Sayın Cahit ÇELİK tarafından verilen Cumhuriyet Resepsiyonuna Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği adına Türkiye kamu-Sen Niğde İl Temsilcisi İhsan UĞRAŞ tarafından katılım sağlandı.

 


30.10.2023


Okunma Sayısı: 1034


44.200.194.255
DİĞER HABERLER

 

© Copyright 2024  V4.4 Tüm Hakları Saklıdır.


Top