Duyurular

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi 7. Olağan Genel Kurul Duyurusudur.

 

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu, 13 Kasım 2021 Cumartesi günü,

11:00 – 17:00 saatleri arasında, aşağıdaki gündemle, Niğde Belediyesi Hüdavend Hatun Sosyal Tesislerinde; çoğunluk sağlanamadığı takdirde 20 Kasım 2017 Cumartesi günü, Sır Ali Mahallesi, El Hacı Mahmut Caddesi, Demokrasi İş Merkezi, Kat:5 adresinde bulunan Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği binasında,

11:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

 

GÜNDEM:

a) Açılış

b) Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı

c) Divanın oluşması

ç) Divanın gündemi okuması ve oylanması

d) Seçim şeklinin belirlenmesi

e) Konuşmalar

f) Yönetim kurulu çalışma raporunun okunması

g) Denetleme kurulu raporunun okunması

h) Yönetim ve denetleme kurulu raporlarının ibrası

ı) Zorunlu organların seçimi

i) Dilek ve istekler

j) Kapanış

 

Tüm şube delegelerimize ilanen duyurulur.


Nigde Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 12,0786   12,1004
EURO 13,5971   13,6216
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
İL MÜFTÜMÜZÜ ZİYARET EDEREK ÜZÜNTÜLERİMİZİ DİLE GETİRDİK

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ ve Şube Başkan Yardımcısı Mehmet TURGUT, Niğde İl Müftüsü Sayın Osman AYAS'ı ziyaret ederek eğitimin ve eğitimcilerin sorunları üzerine görüş alış-verişinde bulundular.

 

Pandemi döneminde okullarda yaşanan sıkıntıların ele alındığı görüşmede kontrolsüz internet, sosyal medya ve bir takım oyunların, çocuklar ve gençler üzerinde ki olumsuz etkileri ve çocuklarımız ile gençleri bekleyen tehlikeler değerlendirildi.

 

19 Kasım Cuma günü, Niğde Dışarı Camii'de vaaz veren vaizin, öğretmenlerin öğretmen odalarında eğitim ile ilgili konuşmalar yerine maddiyat konuştukları, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde hangi hediyelerin geleceği muhabbetini yaptıkları gibi ifadeler kullanıldığına dair üyelerden bilgi aktarıldığı, böyle bir duyum aldıklarını söyleyen Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ; "Eğer bize ulaşan bu duyumlar doğruysa, bu mesnetsiz ifadeler bir öğretmen olarak şahsımı ve fedakarca görev yapan tüm öğretmenlerimizi incitmiştir. Toplumumuzda saygı duyulan, sendika olarak bizim de büyük saygı duyduğumuz din görevlilerimizin elbette hepsi bu düşüncede değildir. Ancak bir din görevlimizin bile bu tür ifadeler kullanması, toplumda, sanki tüm öğretmenlerin aynı olduğu kanısı uyandırmaktadır. İnsanlar fıtratları gereği yanlış yapabilir veya -hüsn-ü niyet gösteriyoruz- yanlış anlaşılabilirler. Özür dilemek te bir erdemdir. Böyle bir durum söz konusu ise belirttiğimiz gün vaaz veren din görevlisi arkadaşımızın önümüzdeki Cuma günü vereceği vaazda öğretmenlerden özür dilemesini bekliyoruz." dedi.

 

Niğde İl Müftüsü Sayın Osman AYAS konu ile ilgili bir bilgisi olmadığını, konuyu hassasiyetle araştıracağını ifade etti.

 

Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, ilgi ve çözüm odaklı yaklaşımından ötürü Niğde İl Müftüsü Sayın Osman AYAS'a teşekkür etti.

 


23.11.2021

Okunma Sayısı: 597


3.92.28.52
  İbrahim say

O gün vaiz arkadaşın yüzüne cemaatin içinde bizzat kendim Tüm öğretmenler adına kınadığımı bildirdim.

DİĞER HABERLER

NİĞDE TÜRK EĞİTİM - SEN

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top