Duyurular

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi 7. Olağan Genel Kurul Duyurusudur.

 

Türk Eğitim-Sen Niğde Şubesi 7. Olağan Genel Kurulu, 13 Kasım 2021 Cumartesi günü,

11:00 – 17:00 saatleri arasında, aşağıdaki gündemle, Niğde Belediyesi Hüdavend Hatun Sosyal Tesislerinde; çoğunluk sağlanamadığı takdirde 20 Kasım 2017 Cumartesi günü, Sır Ali Mahallesi, El Hacı Mahmut Caddesi, Demokrasi İş Merkezi, Kat:5 adresinde bulunan Türkiye Kamu-Sen Niğde İl Temsilciliği binasında,

11:00-17:00 saatleri arasında yapılacaktır.

 

GÜNDEM:

a) Açılış

b) Saygı duruşu ve İstiklâl Marşı

c) Divanın oluşması

ç) Divanın gündemi okuması ve oylanması

d) Seçim şeklinin belirlenmesi

e) Konuşmalar

f) Yönetim kurulu çalışma raporunun okunması

g) Denetleme kurulu raporunun okunması

h) Yönetim ve denetleme kurulu raporlarının ibrası

ı) Zorunlu organların seçimi

i) Dilek ve istekler

j) Kapanış

 

Tüm şube delegelerimize ilanen duyurulur.


Nigde Hava Durumu
Anket
Döviz Bilgieri
Merkez Bankası Döviz Kuru
  ALIŞ   SATIŞ
USD 12,0786   12,1004
EURO 13,5971   13,6216
       
Özlü Sözler
Hedefi olmayan gemiye hiçbir rüzgar yardım edemez. (Montaigne)
Sponsorlarımız
TÜRK SAĞLIK-SEN NİĞDE ŞUBESİ 4. OLAĞAN GENEL KURULU TAMAMLANDI

Türk Sağlık-Sen Niğde Şubesi 4. Olağan Genel Kurulu, 21 Kasım 2021 tarihinde yapıldı.

 

Kongreye MHP İl Başkanı Cumali İNCE, MHP Merkez İlçe Başkanı Abidin KOYUNCU ve yönetimleri, CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil DAVARCI ve yönetim kurulu üyeleri, CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi GÜRER, Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların il temsilcileri ve delegeler katıldı.

 

Divan Başkanlığını Türk İmar-Sen Niğde İl Temsilcisi Murat KESTEK'in yaptığı kongrede divan üyeliklerine Türk Büro-Sen Niğde İl Temsilcisi M. Ali KARACA ve Türk Kültür Sanat-Sen Niğde İl Temsilcisi Ramazan CEYLAN seçildiler.

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan kongre, divanın oluşturulması ile devam etti.

 

Türkiye kamu-Sen Genel Başkanı Önder KAHVECİ'nin kongreye gönderdiği mesajın okunmasının ardından bir konuşma yapan Türk Sağlık-Sen Niğde Şube Başkanı Adnan ÖZER; 

“Türkiye sevdamız, ekmek için kavgamız diye çıktığımız yolda kurulduğumuz günden bugüne başımızın hep dik olması bizim en önemli gurur kaynağımızdır.
Cennet vatan Türkiye'mizin son birkaç yılda yaşadığı derin bunalımlar, Parçalanması için yapılanlar ve ihanet zincirine halka olanlara baktığımızda Milli Sivil Toplum örgütlerinin Türkiye için vazgeçilmezliği daha iyi anlaşılmaktadır.
Bunları düşündüğümüzde şükürler olsun ki Türkiye Kamu-Senliyiz, Türk Sağlık-Senliyiz diyoruz. Biz çalışanların her ne şart altında olurlarsa olsun kendi gelecekleri için Türkiye Kamu-Sen'i ve Türk Sağlık-Sen'i seçmeleri gerektiğini dile getirdik. Getirmeye devam ediyoruz. Çünkü çalışanın gerçek anlamda temsilcisi biziz. Malum-sen ise kendisini yetkili kılanların temsilcisidir. Son toplu sözleşmede bunun adeta resmi bir belgesi olmuştur. Bizler gerçekleşen enflasyonun üstünde, refah seviyesini arttıran bir ücret talep ederken, Döner sermayelerin emekliliğe yansıtılması, yıpranma payının verilmesi, ek göstergelerin yükseltilmesi gibi temel taleplerin masada kapağı bile açılmamıştır. Çünkü onlar sadece toplu sözleşmeye gelmeleri için görevlendirilmişlerdir. O masanın hakkını verip çalışanın sorunlarını çözmek için gelmemişlerdir. Sadece toplu sözleşme masası değil hizmet kolumuzda yaşanan sorunlara baktığımızda da çalışanların nasıl bir felakete bizzat bunların eliyle sürüklendiğini görmekteyiz. Döner sermayelerin sabite mahkum edilmesi, sonu gelmez nöbetler, sürekli yeni iş yükleri gibi sorunlar sıra dağlar gibi dizilirken hiçbir şey yapmamayı kendilerine ilke edinmişlerdir. Bugün Sağlık çalışanları ekonomik kayıpları ile geçinemez hale gelmelerinin bir önemli nedeni de yetkilendirilen sendikanın yaptıkları siyasi idare ve yöneticiler karşısındaki el pençe divan tavrıdır. Sağlıkta yönetim sistemi ile yapboz gibi oynanmakta bunun faturası hala ve ısrarla çalışanlara çıkarılmaktadır” dedi.

 

Hazirunu selamlama konuşması yapan Türk Eğitim-Sen Niğde Şube Başkanı İhsan UĞRAŞ, kongrenin hayırlı olmasını diledikten sonra özellikle pandemi döneminde sağlık çalışanlarının yaşadıkları sıkıntıları vurgulayarak tüm sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

Şube Faaliyet ve Denetleme Kurulu raporlarının okunması ve ibrasının ardından tek liste ile gidilen seçimde, delegelerin tamamının oyunu alan Adnan ÖZER yeniden şube başkanı seçildi.

 

 


22.11.2021

Okunma Sayısı: 45


3.92.28.52
DİĞER HABERLER

NİĞDE TÜRK EĞİTİM - SEN

© Copyright 2020  V4.1 Tüm Hakları Saklıdır.


Top